Старі проблеми з новими назвами

9
72

Вчора в міській раді відбулося вже останнє засідання робочої групи з перейменування вулиць.

dekommunizaciya_0

Як зазначив міський голова Ю.А.Коноваленко, він всю відповідальність з перейменування бере на себе і не ховатиметься за спинами депутатів, які можуть просто на найближчій сесії прийняти відповідне рішення і закрити це гостре питання. До 21 лютого буде видане та підписане відповідне розпорядження.

З 24 листопада, коли створили робочу групу з перейменування вулиць, йшло дуже активне обговорення, міська влада кожної суботи та неділі проводила зустрічі з мешканцями вулиць, дослухалася до їхніх пропозицій та зауважень, враховувала кожну думку. Моніторили навіть анонімні коментарі на сайтах місцевих ЗМІ та на сайті міської ради, не залишили поза увагою жодну пропозицію.

Як зауважив Юрій Анатолійович, він відкритий до спілкування з пологівцями, готовий до слушних пропозицій та критики. Міська влада більше дослухалася до думки самих пологівців, мешканців тих вулиць, які незабаром перейменують, пропозиції робочої групи з перейменування вулиць носили суто рекомендаційний характер. Міський голова запропонував відійти від «плодово-ягідних» назв вулиць і доповнити їх іменами відомих та заслужених людей: Артема Корнєва, Василя Лісняка, Василя Моруги тощо. З усього списку на перейменування виключили вулиці Інтернаціональну та Першотравневу, вони матимуть старі назви. Робоча група вирішила затвердити такі назви вулиць міста  Поліг:

ПЕРЕЛІК

вулиць та провулків, назви яких підпадають під обмеження, визначені Законом            (м. Пологи)

Існуюча назва Пропозиція до затвердження
пров. Белінського пров. Милий
пров. Будьоного пров. Ясний
вул. Ватутіна вул. Зразкова
вул. Володарського вул. Локомотивна
пров. Воровського пров. академіка Вернадського
пров. Ворошилова пров. Радісний
пров. Грязнова пров. академіка Патона
пров. Димитрова пров. Мальовничій
вул. Дроб’язка вул. Дроб’язка (на честь Дроб’язка Євгена Антоновича, перекладача, режисера, редактора і поета, члена Спілки письменників України з 1947 року)
Пров. Дзержинського пров. Терновий
Пров. Жуковського пров. Жуковського (на честь поета Василя Андрійовича Жуковського)
вул. Жовтнева вул. І. Чеберка (на честь героя Радянського Союзу, мешканця міста Пологи Івана Чеберка)
вул. Артема вул. Артема (на честь святого Артемія)
вул. Калініна вул. Василя Моруги (на честь українського поета, журналіста, перекладача, головного редактора дитячого журналу «Барвінок» (до 1989).
вул. К. Лібкнехта вул. Привітна
вул. К. Маркса вул. Магістральна
вул. Кірова вул. Сагайдачного
вул. Комсомольська вул. Джерельна
вул. Косіора вул. Медова
вул. Коцюбинського вул. М. Коцюбинського (на честь Михайла Коцюбинського – українського письменника, громадського діяча, класика української літератури)
пров. Котовського пров. Батьківський
вул. Крилова вул. І. Крилова (на честь Івана Крилова – найбільш відомого як автора 236 байок)
вул. Крупської вул. Лесі Українки
вул. Куйбишева вул. Козацька
вул. Леніна вул. Історична
вул. Луначарського вул. В. А. Сацького
вул. Морозова вул. Василя Лісняка (на честь нашого земляка, українського поета)
вул. Мопра вул. Грушевського
вул. М. Горького вул. Єдності
вул. Орджонікідзе вул. Волошкова
вул. Островського вул. О. Островського (на честь Олександра Островського  – драматурга та перекладача)
пров. Пархоменка пров. Мирний
вул. Пролетарська вул. Калнишевського (Петро Калнишевський – останній кошовий отаман Запорізької Січі)
пров. Піонерський пров. Рідний
 
вул. Потьомкіна вул. Лісова
вул. Постишева вул. Калинова
вул. Радянська вул. Юності
вул. Свердлова вул. Ягідна
вул. Тельмана вул. Сонячна
вул. Ульянова вул. Щаслива
вул. Фурманова вул. Героїчна
вул. Фрунзе вул. Артема Корнєва
вул. Чапаєва вул. Вишнева
вул. Чубаря вул. Барвінкова
вул. Червоногвардійська вул. Шкільна
вул. Червоноармійська вул. Армійська
вул. Шмідта вул. Вербна
вул. Щорса вул. Затишна

Отже, близько півсотні вулиць у Пологах матимуть нові назви. Добре, якщо одночасно з цим зміниться на краще й життя тих, хто на цих вулицях проживає. Дуже не хотілося б, щоб на вулицях з новими світлими назвами залишалися старі проблеми: ями на дорогах, багнюка, відсутність освітлення, смітники та інше. Сподіватимемось, що вулиця Затишна саме такою й буде, а Барвінкова та Волошкова потопатимуть у квітах.

І.Лісова.

 

 

 

 

 

 

9 КОМЕНТАРІ

 1. Калинова, Тернова, Вербна, Вишнева, Волошкова, і т.д. – пропонувались «плодово-ягідні» назви, стали «ботанічно-гербарієві». Приблизно те що зараз в політиці – назви інші, а суть таж сама!

  p.s. : незрозуміло – вул. Потьомкіна буде перейменована в Лісову на честь неосяжних пологівських лісів, чи в честь головного редактора ПВ? 🙂

  • Сподіватися,що Барвінкова потопатиме у квітах-добре.Але дуже хотілося б,щоб на цій вулиці міська влада прибрала смітник,де амброзія росте(замість квітів) заввишки більше 2 метрів. .Жителі вулиць-Медова,Барвінкова,Козацька??? Ви -за? Збираймо підписи з вимогою прибрати?Доручимо депутату Мащенко В.М.виконати цю роботу і прозвітувати перед нами!

 2. Ув. гл.редактор, вы хоть иногда можете проверить то, что напечатали. По пол солбца в конце ничего не возможно прочитать. Или даете информацию “нате та не гавгайте!”.

 3. Дійсно, як бачимо, робоча комісія та міський голова прислухалися до пропозицій жителів вулиць, за що їм наша повага. Назви хороші, добре знайомі та легко вимовляються й запам’ятовуються.

 4. Вул. Пролетарська перейменовується на вул. Калнишевського. Та таку назву не всі молоді люди запам”ятають! А що говорити за людей старшого віку!!!

  • Та наоборот, отлично запоминается. А вот всякие ясно-мило-калиново-вишневі нереально запомнить, все путается в одну кучу, никакой оригинальности

 5. Влада так захопилася перейменуванням вулиць, що забула виконувати інші пункти закону про декомунізацію. Хотілося б запитати мера міста про таке. Чому й досі на колишньому кінотеатрі “Юність” висить меморіальна дошка, на якій позначена атрибутика минулого разом з ім”ям більшовицького вождя? Чи бува не збирається він залишити її як згадку про “щасливе минуле”?

 6. А з вулицею Артема ви круто зробили. В”ятрович буде у захваті від пологівців. Даруйте, Артем і святий Артемій це все ж таки різні імена.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут