Пожежних справ майстер

1
46

Напередодні професійного Дня працівника пожежної охорони пощастило спілкуватися з майором у відставці Володимиром Михайловичем Нагайчуком, який створював воєнізовану пожежну частину в Пологах.

Щоправда, якби в молодості хтось йому сказав, що п’ятнадцять років віддасть пожежній справі, мабуть, ніколи б не повірив. Як не повірив би і в те, що полишить лісову Хмельниччину й перебереться в край степів. Але так склалося життя. Одружився на землячці, котру після закінчення вузу направили терапевтом у Пологи, і подався за нею.

IMG_6132d-1

До розпаду Союзу працював інженером з електрообладнання в міськторзі. А коли залишився без роботи, влаштувався в професійну пожежну частину і очолив караул.

– Я вже був у званні капітана, коли «зверху» прийшов наказ сформувати воєнізовану частину. Олександр Миколайович Семененко (нині полковник, перший заступник начальника обласного управління ГУ ДСНС – ред.), який на той час був старшим лейтенантом, став начальником, а я його заступником, – згадував мій співрозмовник.

У новому статусі життя пожежної частини змінилось кардинально. Паралельно з виїздами на пожежі особовий склад навчався: вивчав теорію, здавав екзамени і звикав до армійського життя.

Як несуть службу пологівські пожежні, з перевіркою з обласного штабу могли нагрянути у будь-який момент. Піднімали по тривозі і секундоміром засікали, за який час караул вирушав на виклик. Щоб вимуштрувати особовий склад, за такою ж методою діяли й начальник зі своїм заступником.

Вони теж могли прибути у частину о першій годині ночі чи о другій і влаштувати подібні тренування. Від порушників дисципліни, любителів випити, гульнути звільнялись без жалю. І дуже швидко Пологівська пожежна частина стала однією з кращих в області за всіма показниками.

Проте Володимиру Михайловичу доводилось не тільки займатись кадрами, загартовувати їх морально і теоретично, а й бувати на пожежах, складати акти, фіксувати загиблих. Душа боліла, коли із задимленого приміщення виносили молоде бездиханне тіло, коли чиєсь життя обривалось так безглуздо.

– Трагедії траплялися зазвичай після гучних застіль, коли, випивши кілька грамів, людина розслаблялась, запалювала цигарку, засинала, а недопалок робив страшну справу, – розповідав чоловік.

А втім, траплялись і такі випадки. Якось пожежні приїхали на вулицю Східну на виклик сусідів, котрі побачили дим, що валував з сусідньої квартири. По драбині дістались до вікна, проникли до середини, через задимлену кімнату пройшли до іншої, а в ній… спокійно спав господар.

Дев’ятий рік пішов, як Володимир Михайлович Нагайчук вийшов на пенсію. Веде спокійне цивільне життя, бавиться з онуками, порається на городі та в саду, біля невеличкого господарства. Та нерідко пролунає у хаті дзвінок з пожежної частини, а чи й гурт хлопців заявиться на день його народження. І тоді здається, що й не на пенсії він зовсім, а в колишньому своєму колективі, з яким пережив різні миттєвості життя.

 

1 коментар

  1. Олександр Миколайович Семененко (нині полковник, перший заступник начальника обласного управління ГУ ДСНС – ред.)

    Олександр Семененко – заступник начальника ГУ ДСНС у Запорізькій області з питань реагування на надзвичайні ситуації.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут