Лідія Іванівна СЛАБИШЕВА

завідуюча відділом листів.

Микола Михайлович ДРЮЧЕНКО

фотокореспондент, член Національної спілки журналістів України.
19 Лютого 2016 Район 350  0 

Пологівський Пенсійний чекає реорганізація


Минулого тижня в.о. начальника управління Пенсійного фонду України в Пологівському районі О.М.Клименко, його заступник В.П.Киричук та начальник відділу обслуговування громадян Л.Г.Сторчак провели засідання “круглого столу “ з представниками місцевих ЗМІ.

IMG_6419

Під час засідання обговорені питання реорганізації управління Пенсійного фонду України в Пологівському районі, змін у пенсійному законодавстві станом на 1 січня 2016 року, співпраці між управлінням та місцевими ЗМІ, вчасного донесення інформації до громадян.

Зокрема, в.о. начальника управління О.М.Клименко повідомив, що згідно з постановою Кабміну України шляхом злиття управлінь Пологівського та Оріхівського районів утвориться Пологівське об’єднане управління Пенсійного Фонду в Запорізькій області з центром у Пологах. (Аналогічні злиття чекають Кам’янсько-Дніпровський з Великобілозерським та Куйбишевський з Розівським районами з центрами у Кам’янці та Куйбишевому). Проте, як запевнив О.М.Клименко, внутрішні зміни в структурі управління жодним чином не позначаться на обслуговуванні юридичних осіб, підприємців, пенсіонерів, переселенців.

Начальник відділу обслуговування громадян Л.Г.Сторчак ознайомила зі змінами в призначенні пенсій за вислугу років. Торкнуться вони вчителів та медиків, яким згідно з новим законодавством подовжено термін виходу на пенсію за вислугою років. Але в кожному конкретному випадку право на призначення пенсій буде вирішуватись індивідуально, оскільки до уваги братимуться вік особи, посада, страховий та загальний стаж на момент звернення. Всі ці питання можна з’ясувати у громадській приймальні, кабінет №12, з 8.00 до 16.00 (перерва з 12.00 до 12.45). При собі слід мати паспорт, ідентифікаційний номер, трудову книжку.

Л.Г.Сторчак нагадала також про зміни в пенсійному забезпеченні, що сталися після 2 березня 2015 р. Згідно із законодавчими актами з працюючої особи торік 15 % податку знімалося з пенсії, що перевищувала 1423 грн., нині – 1611 грн. Знімається також податковий військовий збір у розмірі 1.5 %, якщо розмір пенсії перевищує 4134 грн., торік його знімали з 3643 грн. Для прикладу: якщо особа не працює і отримує 5 тис. грн., з неї знімається 15% податкового збору і 1.5 % військового. Якщо працює і отримує пенсію у розмірі 5 тис. грн., з неї знімається 15 % за те, що працює, а з решти суми – податок і військовий збір.

Продовжені обмеження з виплати пенсій на 2016 рік працюючим суддям, працівникам прокуратури, державним службовцям. Якщо представники цих категорій працюють, пенсії їм не виплачують. Виняток складають лише інваліди І-ІІ груп, учасники бойових дій, ветерани АТО (за наявності відповідних документів).

Про те є й приємні новини.

Будь-яка особа може отримати доступ до офіційного сайту Пенсійного Фонду. Для

цього достатньо особисто звернутися до Пологівського управління Пенсійного фонду з паспортом та ідентифікаційним кодом, зареєструватись, отримати логін та пароль, щоб удома самостійно заходити на сайт і відслідковувати свій страховий стаж, починаючи з 2004 р., яку заробітну плату показує підприємство, чи в повному обсязі сплачує воно податки. У такий же спосіб може зайти й пенсіонер і побачити, яку суму взято для нарахування пенсії й т.д.

Як розповіла заступник начальника управління В.П.Киричук, приємні зміни чекають і на переселенців. З 1 січня 2016 року їм немає необхідності звертатися в міграційну службу. Достатньо зареєструватися в управлінні соціального захисту. На сьогодні в управлінні соціального забезпечення зареєстровано більше 8 тисяч осіб, а в Пологівському Пенсійному фонді – близько 7 тисяч, майже всі вони з Донецької області. Завдяки їм середній розмір пенсії в районі зріс, відповідно зріс податок та військовий збір.

Спеціалісти Пенсійного управління відповіли на запитання журналістів.

Чи мають право працюючі пенсіонери після двох років роботи звернутися за перерахунком пенсії?

В.П.Киричук:

– Це право за ними залишили.

Чи може жінка, що раніше встановленого терміну вийшла на пенсію, претендувати на підвищення пенсії?

В.П.Киричук:

– Категорії осіб, які скористалися правом вийти на пенсію раніше, підвищення пенсій не передбачене.

Чи має право жінка, котра вийшла на пенсію раніше встановленого терміну, продовжувати працювати?

В.П.Киричук:

– Жінка не має права працювати до досягнення віку, встановленого згідно з таблицею. Але, якщо знайде роботу, повинна звернутися в управління Пенсійного фонду і призупинити отримання пенсії. Щоб повернути проценти, які в неї забрали через те, що раніше вийшла на пенсію, повинна проробити невироблені роки. Після цього їй буде перераховано пенсію.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.