Пологівський Пенсійний чекає реорганізація

0
56

Минулого тижня в.о. начальника управління Пенсійного фонду України в Пологівському районі О.М.Клименко, його заступник В.П.Киричук та начальник відділу обслуговування громадян Л.Г.Сторчак провели засідання “круглого столу “ з представниками місцевих ЗМІ.

IMG_6419

Під час засідання обговорені питання реорганізації управління Пенсійного фонду України в Пологівському районі, змін у пенсійному законодавстві станом на 1 січня 2016 року, співпраці між управлінням та місцевими ЗМІ, вчасного донесення інформації до громадян.

Зокрема, в.о. начальника управління О.М.Клименко повідомив, що згідно з постановою Кабміну України шляхом злиття управлінь Пологівського та Оріхівського районів утвориться Пологівське об’єднане управління Пенсійного Фонду в Запорізькій області з центром у Пологах. (Аналогічні злиття чекають Кам’янсько-Дніпровський з Великобілозерським та Куйбишевський з Розівським районами з центрами у Кам’янці та Куйбишевому). Проте, як запевнив О.М.Клименко, внутрішні зміни в структурі управління жодним чином не позначаться на обслуговуванні юридичних осіб, підприємців, пенсіонерів, переселенців.

Начальник відділу обслуговування громадян Л.Г.Сторчак ознайомила зі змінами в призначенні пенсій за вислугу років. Торкнуться вони вчителів та медиків, яким згідно з новим законодавством подовжено термін виходу на пенсію за вислугою років. Але в кожному конкретному випадку право на призначення пенсій буде вирішуватись індивідуально, оскільки до уваги братимуться вік особи, посада, страховий та загальний стаж на момент звернення. Всі ці питання можна з’ясувати у громадській приймальні, кабінет №12, з 8.00 до 16.00 (перерва з 12.00 до 12.45). При собі слід мати паспорт, ідентифікаційний номер, трудову книжку.

Л.Г.Сторчак нагадала також про зміни в пенсійному забезпеченні, що сталися після 2 березня 2015 р. Згідно із законодавчими актами з працюючої особи торік 15 % податку знімалося з пенсії, що перевищувала 1423 грн., нині – 1611 грн. Знімається також податковий військовий збір у розмірі 1.5 %, якщо розмір пенсії перевищує 4134 грн., торік його знімали з 3643 грн. Для прикладу: якщо особа не працює і отримує 5 тис. грн., з неї знімається 15% податкового збору і 1.5 % військового. Якщо працює і отримує пенсію у розмірі 5 тис. грн., з неї знімається 15 % за те, що працює, а з решти суми – податок і військовий збір.

Продовжені обмеження з виплати пенсій на 2016 рік працюючим суддям, працівникам прокуратури, державним службовцям. Якщо представники цих категорій працюють, пенсії їм не виплачують. Виняток складають лише інваліди І-ІІ груп, учасники бойових дій, ветерани АТО (за наявності відповідних документів).

Про те є й приємні новини.

Будь-яка особа може отримати доступ до офіційного сайту Пенсійного Фонду. Для

цього достатньо особисто звернутися до Пологівського управління Пенсійного фонду з паспортом та ідентифікаційним кодом, зареєструватись, отримати логін та пароль, щоб удома самостійно заходити на сайт і відслідковувати свій страховий стаж, починаючи з 2004 р., яку заробітну плату показує підприємство, чи в повному обсязі сплачує воно податки. У такий же спосіб може зайти й пенсіонер і побачити, яку суму взято для нарахування пенсії й т.д.

Як розповіла заступник начальника управління В.П.Киричук, приємні зміни чекають і на переселенців. З 1 січня 2016 року їм немає необхідності звертатися в міграційну службу. Достатньо зареєструватися в управлінні соціального захисту. На сьогодні в управлінні соціального забезпечення зареєстровано більше 8 тисяч осіб, а в Пологівському Пенсійному фонді – близько 7 тисяч, майже всі вони з Донецької області. Завдяки їм середній розмір пенсії в районі зріс, відповідно зріс податок та військовий збір.

Спеціалісти Пенсійного управління відповіли на запитання журналістів.

Чи мають право працюючі пенсіонери після двох років роботи звернутися за перерахунком пенсії?

В.П.Киричук:

– Це право за ними залишили.

Чи може жінка, що раніше встановленого терміну вийшла на пенсію, претендувати на підвищення пенсії?

В.П.Киричук:

– Категорії осіб, які скористалися правом вийти на пенсію раніше, підвищення пенсій не передбачене.

Чи має право жінка, котра вийшла на пенсію раніше встановленого терміну, продовжувати працювати?

В.П.Киричук:

– Жінка не має права працювати до досягнення віку, встановленого згідно з таблицею. Але, якщо знайде роботу, повинна звернутися в управління Пенсійного фонду і призупинити отримання пенсії. Щоб повернути проценти, які в неї забрали через те, що раніше вийшла на пенсію, повинна проробити невироблені роки. Після цього їй буде перераховано пенсію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут