Народжені 29-го

1
38

Крокодил Гена жалкував, що день народження у нього тільки раз у рік. Але ж є люди, котрі святкують день народження раз у 4 роки, бо народилися 29 лютого. Їх ще називають «високосниками». І справді, народитися 29 лютого – велика рідкість. Ймовірність такої події дорівнює 1 до 1461 (один раз на 4 роки).

«Я така, як і всі!»

IMG_8442

Так говорить про себе чарівна пологівчанка Ірина Штанкевич. Вона також народилася 29 лютого, але батьки попрохали записати дату її народження першим березня. Хоч за документами у Ірини інша дата народження, але всі рідні, знайомі та друзі знають, коли насправді вона народилася. І хоч народженим 29 лютого приписують багато різних здібностей, в тому числі й екстрасенсорних, пологівчанка ними не володіє, стверджує, що нічим від інших людей не відрізняється.

Все одно, зізнається Іра, приємно народитися у такий незвичайний день. У студентські роки бувало не раз, що з днем народження її вітали кілька днів підряд, починаючи з 28 лютого. Тепер зазвичай святкує його так, як записано в паспорті, хоча вітати її починають і раніше. Погодьтеся, приймати вітання завжди приємно, а якщо це задоволення розтягується на кілька днів, то взагалі відчуття свята не залишає іменинника довго.

Народжених 29 лютого називають ще людьми без віку або вічно молодими. Ірина теж відчуває себе молодшою. Такий стан душі має бути у кожного, незважаючи на дату і час народження. Це вже від нас самих залежить.

З високосним роком і 29 лютого пов’язують різні легенди. Люди в основному з пересторогою ставляться до цього року, бо завжди вважалося, що рік цей нелегкий. (Якщо це й справді так, то в Україні можна кожен рік вважати високосним). А Ірина сподівається, що 2016 рік принесе їй удачу, адже це її рік за Східним календарем. Тож побажаємо, щоб Мавпочка, дійсно, їй сприяла у всьому, а справжня дата народження залишала її дуже довго такою молодою та вродливою.

Звідки взявся цей день?

Перше 29 лютого в історії зазначено в календарі 45 року до н. е. З’явився цей день завдяки календарній реформі Юлія Цезаря, проведеної ним за порадою єгипетського астронома Сосигена. До цього люди довго не могли підлаштувати календар під обертання нашої планети навколо Сонця, яке вона здійснює не за ціле число днів. Найкращим варіантом стало додавання одного дня раз у чотири роки.

Що говорять зірки?

Астрологи стверджують, що «високосники», як правило, неординарні люди, наділені талантами. По життю їх супроводжує удача. Однак завдяки своєму нестандартному мисленню вони нерідко потрапляють у складні ситуації. Мають бійцівський характер, тому досить легко долають труднощі.

Астролог Ігор Лепшин вважає, що народжені 29 лютого виділяються в суспільстві «відсутністю віку». Вони молоді душею, а часто і тілом.

Кандидат психологічних наук Руслан Васютін також підтверджує, що народжені 29 лютого в більшості своїй вважають себе винятковими, і такий настрій в житті допомагає їм виділятися з натовпу. Є ті, хто думає, що через Юлія Цезаря (він ввів систему високосних років) їм не пощастило (справжній день народження тільки один раз у чотири роки). А інші, навпаки, вважають себе щасливцями, оскільки ймовірність народитися в цей день в чотири рази нижча, ніж в будь-який інший!

Відомі «високосники»

Із відомих українців 29 лютого народився екс-спікер Верховної Ради Олександр Мороз, щоправда, це дата, яку йому «причепили», і фігурує вона лише у його паспорті. Насправді він народився на 10 днів раніше, 19 лютого. Але йшла війна, 1944 рік, і дитину записали із запізненням. Раз на чотири роки день народження святкують також колишній тренер «Динамо», почесний громадянин міста Ужгорода Йожеф Сабо та Володимир Комаров – актор, учасник комік-трупи «Маски Шоу».

Серед відомих людей, народжених 29 лютого, також італійський композитор Джоаккіно Антоніо Россіні, ірландсько-американський інженер Джон Холланд, який сконструював перший сучасний підводний човен, Герман Холлеріт, засновник IBM, творець табулятора, Йоргос Сеферіс, грецький поет та дипломат, лауреат Нобелівської премії з літератури 1963 року, боксер Вадим Токарєв, Раїса Сметаніна, радянська лижниця, 4-разова олімпійська чемпіонка і 5-разова чемпіонка світу, та Гарик (Бульдог) Харламов, камедіклабер, актор.

Скільки їх?

У світі проживає близько чотирьох мільйонів тих, кому доводиться чекати дня народження чотири роки. А це 0,069% всього населення земної кулі. Це за офіційними даними, насправді їх більше. За даними пологових будинків, батьки дуже часто намагаються записати народжених 29 лютого немовлят на 28 лютого або ж на 1 березня, мотивуючи своє бажання тим, що не хочуть позбавляти дитину дня народження.

У Пологах батьки також вагаються, на яке ж число записати свого новонародженого «високосника»? Як розповіла старша акушерка пологового відділення Пологівської ЦРЛ Юлія Нескоромна, все ж новоспечені батьки рішення приймають, що реєструвати дитину треба тим днем, коли вона народилася. І хоч цей день буває раз на чотири роки, але ж саме так склалася доля, а її краще не обходити. Для працівників пологового відділення 29 лютого нічим не відрізняється від інших днів.

За останні чотири високосні роки на Пологівщині зареєстровано 4 дитини, народжені саме 29 лютого. Начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Пологівського районного управління юстиції у Запорізькій області Тетяна Гончар передивилася актові записи, починаючи з 2000 року. Тож того року був зареєстрований хлопчик, народжений 29 лютого, у 2004 році цього дня нікого не реєстрували, у 2008 році також народився хлопчик, а у 2012 році 29 лютого на світ з’явилися хлопчик і дівчинка. Цього року вони святкуватимуть свої справжні дні народження.

А взагалі не важливо, якого числа народилася людина. Головне, щоб поруч були люблячі рідні, вірні друзі, які б дарували букети щирих побажань та фонтани позитивних емоцій. Тоді день народження – це справжнє свято, і не важливо, на який день воно припадає і скільки років імениннику виповнюється.

Оце дають!

29 лютого з 1288 року в Шотландії відзначають особливе свято. Цього дня жінки мають право самі свататися до чоловіків, які їм сподобалися. Правда, з однією умовою: «всяка леді, яка йде свататися, повинна надіти спідню сорочку з багряної фланелі і щоб кромку її було добре видно, інакше чоловікові доведеться заплатити за неї штраф».

До речі, за кордоном існують навіть клуби, в які «високосники» об’єднуються. У соціальних мережах також є групи, куди вступають народжені 29-го лютого.

Підготувала Н.Осипенко.

Фото М.Дрюченка.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут