Наталія Володимирівна ОСИПЕНКО

завідуюча відділом соціально-політичних проблем.
18 Лютого 2015 Район 7 809  22 

Як отримати допомогу для малозабезпеченої сім’ї


В умовах погіршення економічної ситуації в країні все більш актуальним для багатьох українців, в тому числі й пологівців, стає питання отримання соціальної допомоги від держави.

Безперечно, жити на широку ногу за рахунок допомоги не вийде, але пережити важкий період, наприклад, вимушеного безробіття, цілком реально. Треба не сидіти, склавши руки і чекаючи, що допомогу подадуть на блюдечку, а йти до управління соціального захисту населення і оформлювати її. Там вже спеціалісти підкажуть, яку допомогу зможете отримати саме ви.

Ми ж спробуємо розібратися, як оформити державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям.

4d81b249ff

Кому призначають цю допомогу?

Як пояснила начальник управління соціального захисту населення Оксана Семененко, цей вид допомоги призначається малозабезпеченим сім’ям, які мають середньомісячний сукупний дохід нижчий за прожитковий мінімум, розрахований в сукупності для кожного члена родини. Тобто в роди-ні з трьох осіб, де двоє працездатних батьків і дитина, буде враховуватися сума з трьох прожиткових мінімумів – татового, маминого і дитини. Таку допомогу на Пологівщині отримує 431 родина. За словами Оксани Анатоліївни, останнім часом кількість звернень бажаючих отримати соціальну допомогу від держави збільшується.

Які документи потрібні?

Перелік документів: заява про надання державної соціальної допомоги, довідка про склад сім’ї, декларація про доходи (в неї не включаються нарахована субсидія за житлово-комунальні послуги), довідка про наявність і розмір земельної ділянки та документ, який посвідчує особу (паспорт).

Строк, на який призначається виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, – півроку, починаючи з місяця звернення до УСЗН.

Відмовити у виплаті допомоги можуть в наступних випадках:

1) якщо працездатні члени сім’ї не працюють, не служать в армії, не вчаться протягом останніх трьох місяців у навчальних закладах і не перебувають на обліку у центрі зайнятості, окрім тих, хто доглядає дітей віком до 3-ох або 6-ти років, хто доглядає за інвалідами І групи або дітьми-інвалідами до 18 років, за інвалідами ІІ групи внаслідок психічних розладів, а також особами, які досягли 80-річчя;

2) якщо соціальні працівники з’ясують, що малозабезпечена родина має додаткові доходи для існування;

3) якщо у власності малозабезпеченої родини є друга квартира за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв.м на одного члена сім’ї і додатково 10,5 кв.м, або більше одного автомобіля;

4) якщо у власності є земельна ділянка площею більше 60 соток (пай), окрім випадків, коли земельна частка не приносить прибутку, а також коли в родині з дітьми всі дорослі досягли 65 років або є інвалідами І та ІІ груп, або в родині є діти-інваліди.

Розмір допомоги

Перейдемо до найцікавішого моменту – суми виплати. Перш за все, для розрахунку розміру допомоги треба визначити середній сукупний дохід сім’ї за останні півроку (додати всі доходи і розділити на 6).

Виплата допомоги тісно пов’язана з таким показником, як «прожитковий мінімум». Це гарантований прожитковий мінімум, який визначається тільки для розрахунку цього виду допомоги Законом України «Про державний бюджет» (на відповідний рік).

Для розрахунку розміру державної соціальної допомоги малозабезпеченим необхідно визначити такий показник, як «прожитковий мінімум сім’ї». Він вираховується індивідуально (сума прожиткових мінімумів всіх членів родини).

Однак, не все так просто. У бюджетах попередніх років законотворці додали додаткові обмеження, які зменшують розмір допомоги. Бюджет нинішнього року не став инятком. Тому під час розрахунку прожиткового мінімуму родини для призначення державної соціальної допомоги, додається лише 21% (це 255,78 грн.) від прожиткового мінімуму працездатних осіб, 85% – від прожиткового мінімуму на дітей відповідного віку (до 6 років – 964,92 грн., від 6 до 18 років – 1202,41 грн.) і тільки для непрацездатних та інвалідів враховуються всі їхні 100% прожиткового мінімуму (949 грн.).

Ці цифри не сталі, вони залежать від змін до «прожиткових мінімумів для основних демогра-фічних груп населення».

Щоб визначити розмір державної соціальної допомоги необхідно від прожиткового мінімуму родини відняти її середній сукупний дохід за останні 6 місяців. При цьому існує ще одне обмеження, згідно з яким отриманий результат не повинен перевищувати 75% від прожиткового мінімуму родини.

Як бачимо, розрахувати розмір допомоги, враховуючи всі надбавки (наприклад, на дітей) і обмеження, самому не так легко, тож радимо звертатися до спеціалістів управління соціального захисту населення у кабінет №12, який працює згідно з графіком роботи управління та без обідньої перерви. Телефон для довідок: 2-28-89.

Н.Осипенко.

 

 


 1. ада коментує:

  доброго вечора я сама виховую 4 ричну доньку не маю свого будинку ни ділянки живу биля батькив .отримую допомогу мати одиночку хотила оформити мало забиспечина та мени сказали що як шо я ниде не роблю на роботи то не можу отримать цю допомогу .пидкажить що робити

 2. наталья коментує:

  Здраствуйте. у нас в семьи 3. работает только муж зарплата 1500. я с ребенком ему 5 г. в садик ходил. теперь дома там часто болел. кредити есть. можем полуать помощь?

  • Гол. редактор коментує:

   Доброго дня, перечитайте уважно інформацію, яка подана вище, і обов’язково зателефонуйте до управління соціального захисту населення за вказаним телефоном, там вам все пояснять. За рік могло щось і змінитися.

 3. Елена коментує:

  Здраствуйте.У нас в семье 4:муж я и 2 деток.муж не официал. работает.я получаю 860.У нас какая получится соц.помощь.

 4. надія коментує:

  Яб хотіла узнати які іменно документи потрібні на мало забезпече сімю

 5. vk.com Вадім Любачівский коментує:

  Здраствуйте. У меня трое детей (до шести лет) все что я получаю ето 1872грн. Муж стоит в Центре Зайнятости без оплаты.Какая социальная полагается нам ежемесячно? (всех нас 5 человек).

 6. Тимофей коментує:

  После 6 лет бегания с документами по оформлению дома (41 м кв) который мы купили 6 лет назад нам в натариусе при окончательном оформлении этих документов на мужа оформили дом и его оценили в 35 тыс гривен. а купили его давно за 8 тыс (тогда доллар был по 5). Писать ли в декларации что мы его купили за 35 тыс гривен или писать 8 тыс гривен.Просто очень долго тянулся процесс оформления Является ли это моя покупка или это покупка мужа. Положена ли нам после этого соц допомога. Муж оформлен по уходу за бабушкой.

 7. vk.com Лена Кудрявська коментує:

  Доброго дня. Скажіть, можимо ми получити допомогу як малозабезпечена сімя. Чоловік получа 1700, я на дитину 130 гр. Дитина одна. Дякую.

  • Гол. редактор коментує:

   Читайте уважно! Радимо звертатися до спеціалістів управління соціального захисту населення у кабінет №12, який працює згідно з графіком роботи управління та без обідньої перерви. Телефон для довідок: 2-28-89.

 8. Юлія коментує:

  Коли оформились по догляду за 80-річною особою, то чи зразу можна оформляти соц. допомогу для малозабезпечених сімей? Чи через 6 місяців?

 9. Алін коментує:

  Доброго дня!А як розрахувати дохід від паю якщо площа непервищуе 60 соток,але дохід є

  • Анонімний коментує:

   Доброго дня. у нас двоэ дытей шкыльного выку 1-4клас у нас немаэ доходыв як ми можемо вибрвти молозабезпеченысть…

 10. Анонімний коментує:

  скажіть будласка якшо я стою на обліку в центри зайнатості а чоловік не працюе и умене трьох дитей я можу здавати мало забеспечену

 11. ОЛЯ коментує:

  СКАЖИТЬ БУДЬЛАСКА Я МАТИ ТРЬОХ ДИТЕЙ А ЧОЛОВИК НЕ ПРАЦЮЭ Я МОЮ ПРАВО НА СОЦИАЛЬНУ ДОПОМОГУ

 12. іра коментує:

  добрий день я з чоловіком розведена але на елімента не подавала так я ми його виховуєм двоє дитині 9 років чоловік робе на роботі і має 3\4 зарплату я тоже оформлена і маю мінімальну чи можу розчитувати на мало забезпечену дякую

 13. Татьяна коментує:

  Добрый день. Подскажите,имеем ли мы право на соц. помощь как малообеспеченная семья? Я нахожусь в декрете получаю выплаты по 860 грн. (ребенку 1,5 лет). Муж работает официально-зар. плата на протяжении пол. года-1800грн. Старшая дочь (19 лет) учится на бюджете в высшем учебном заведении и получает стипедию-925грн.

 14. Анонімний коментує:

  Боже, скількох зробили знедоленими ті що 25 років видають себе за державу! І майже за всю історію українська територія була суцільнім жахом для населення саме через жадібність правителів…

 15. ЛЮДА коментує:

  У НАС ТРОЕ ДІТЕЙ 8 6 3. ЧОЛОВІК ПРАЦЮЄ.. Я-НІ .ЧИ МАЄМО МИ ПРАВО НА ДОПОМОГУ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕПИМ СІМЯМ.ДЯКУЮ.

  • таня коментує:

   Я мати 4дітей 17,14,10,1,розведина і пулучала на 4дітей і себе 8250. І мені переоформлятися .мені вийде соціальна допомога

 16. Анонімний коментує:

  Добрий день!Я бабуся не чуюча інв.3 гр.пеніонерка.Часто хворію.Маю 2 сина і 2 невістки теж всіх інв.3 гр по слуху.Бог подарував мені перша на світі чуюча внучка 3.6 міс.Ходить в садику.Ми платні що місяця.ще платити двері і та різні матеріали.Як ви важаете чи е закон за матеріалів.Будьте добрим,порадьте нам нашу сімю.

 17. таня коментує:

  добрий день,скажить пожалуста так як я розведена и маю 1дитину який 4роки а можу отримати малозабезпечену? и елименти яки становлять 860,проживаю в мами

 18. Анастасія коментує:

  Чи отримаю я соціальну допомогу маючи 80сотих землі.і майновий пай

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.